In stock
$228.32
Overview
16GB DDR4, 260-pin SO-DIMM, 3200MHz
| SKU | PE270278 |
|---|---|
| EAN | 0652977270278 |
| Manufacturer | Edge |
| Availability | Y |
| Power | |
|---|---|
| Memory voltage | 1.2 V |
| Memory | |
|---|---|
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| CAS latency | 22 |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Features | |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| CAS latency | 22 |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Product |
Edge PE270278 memory module 16 GB 1 x...
$228.32
|
Axiom CE467A-AX memory module 0.5 GB 1...
$232.79
|
New
QNAP RAM-4GDR4A0-UD-2400 memory module...
$323.70
|
Bestseller
Axiom AXG88498721/1 memory module 16 G...
$287.00
|
Hot Product
Axiom AX42666N19B/16G memory module 16...
$269.75
|
Popular
Axiom 4X70R38788-AX memory module 16 G...
$269.75
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
PE270278
|
CE467A-AX
|
RAM-4GDR4A0-UD-2400
|
AXG88498721/1
|
AX42666N19B/16G
|
4X70R38788-AX
|
| Manufacturer |
Edge
|
Axiom
|
QNAP
|
Axiom
|
Axiom
|
Axiom
|
| Internal memory type |
DDR4
|
DDR2
|
DDR4
|
DDR4
|
DDR4
|
DDR4
|
| ECC |
N/A
|
N/A
|
N
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Memory form factor |
260-pin SO-DIMM
|
200-pin SO-DIMM
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
| Component for |
N/A
|
PC/server
|
PC/server
|
PC/server
|
PC/server
|
PC/server
|
| Internal memory |
16GB
|
N/A
|
4GB
|
16GB
|
16GB
|
16GB
|
| Memory layout (modules x size) |
1 x 16 GB
|
1 x 0.5 GB
|
1 x 4 GB
|
1 x 16 GB
|
1 x 16 GB
|
1 x 16 GB
|