In stock
$130.57
Overview
8GB DDR4-3200 SODIMM for Lenovo - 4X70Z90846
| SKU | 4X70Z90846-AX |
|---|---|
| EAN | 0840177800245 |
| Manufacturer | Axiom |
| Availability | Y |
| Power | |
|---|---|
| Memory voltage | 1.2 V |
| Memory | |
| Internal memory | 8 GB |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| CAS latency | 22 |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Internal memory type | DDR4 |
| Features | |
|---|---|
| Internal memory | 8 GB |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| CAS latency | 22 |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Internal memory type | DDR4 |
| Technical details | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Product |
Bestseller
Axiom 4X70Z90846-AX memory module 8 GB...
$130.57
|
Hot Product
Transcend TS512MSK64W6H memory module...
$172.20
|
Axiom A9206671-AX memory module 8 GB 1...
$123.17
|
Axiom 3TK88AA-AX memory module 8 GB 1...
$123.17
|
Popular
Axiom AX42666S19B/8G memory module 8 G...
$123.17
|
Axiom AXG83398684/1 memory module 8 GB...
$131.79
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
4X70Z90846-AX
|
TS512MSK64W6H
|
A9206671-AX
|
3TK88AA-AX
|
AX42666S19B/8G
|
AXG83398684/1
|
| Manufacturer |
Axiom
|
Transcend
|
Axiom
|
Axiom
|
Axiom
|
Axiom
|
| Internal memory type |
DDR4
|
DDR3
|
DDR4
|
DDR4
|
DDR4
|
DDR4
|
| ECC |
N/A
|
N
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Memory form factor |
260-pin SO-DIMM
|
204-pin SO-DIMM
|
260-pin SO-DIMM
|
260-pin SO-DIMM
|
260-pin SO-DIMM
|
260-pin SO-DIMM
|
| Component for |
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
| Internal memory |
8GB
|
4GB
|
8GB
|
8GB
|
8GB
|
8GB
|
| Memory layout (modules x size) |
N/A
|
1 x 4 GB
|
1 x 8 GB
|
1 x 8 GB
|
1 x 8 GB
|
1 x 8 GB
|