In stock
$124.62
Overview
16GB DDR4, 288-pin DIMM, 3200MHz, Unregistered (unbuffered)
| SKU | PE270308 |
|---|---|
| EAN | 0652977270308 |
| Manufacturer | Edge |
| Availability | Y |
| Power | |
|---|---|
| Memory voltage | 1.2 V |
| Memory | |
|---|---|
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| CAS latency | 22 |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Features | |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory | 16 GB |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| CAS latency | 22 |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Product |
Edge PE270308 memory module 16 GB 1 x...
$124.62
|
Hot Product
Axiom A9206671-AX memory module 8 GB 1...
$123.17
|
Axiom 3TK88AA-AX memory module 8 GB 1...
$123.17
|
Popular
Axiom AX42666S19B/8G memory module 8 G...
$123.17
|
Bestseller
Axiom AXG83398684/1 memory module 8 GB...
$131.79
|
Recommended
Axiom 4X70R38790-AX memory module 8 GB...
$123.17
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
PE270308
|
A9206671-AX
|
3TK88AA-AX
|
AX42666S19B/8G
|
AXG83398684/1
|
4X70R38790-AX
|
| Manufacturer |
Edge
|
Axiom
|
Axiom
|
Axiom
|
Axiom
|
Axiom
|
| Internal memory type |
DDR4
|
DDR4
|
DDR4
|
DDR4
|
DDR4
|
DDR4
|
| Memory form factor |
288-pin DIMM
|
260-pin SO-DIMM
|
260-pin SO-DIMM
|
260-pin SO-DIMM
|
260-pin SO-DIMM
|
260-pin SO-DIMM
|
| Component for |
N/A
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
| Internal memory |
16GB
|
8GB
|
8GB
|
8GB
|
8GB
|
8GB
|
| Memory layout (modules x size) |
1 x 16 GB
|
1 x 8 GB
|
1 x 8 GB
|
1 x 8 GB
|
1 x 8 GB
|
1 x 8 GB
|