In stock
$253.74
Overview
16GB DDR4-3200 SODIMM For Lenovo - 4X70Z90845
| SKU | 4X70Z90845-AX |
|---|---|
| EAN | 0840177800221 |
| Manufacturer | Axiom |
| Availability | Y |
| Power | |
|---|---|
| Memory voltage | 1.2 V |
| Memory | |
| Internal memory | 16 GB |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| CAS latency | 22 |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Internal memory type | DDR4 |
| Features | |
|---|---|
| Internal memory | 16 GB |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| CAS latency | 22 |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Internal memory type | DDR4 |
| Technical details | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Product |
Bestseller
Axiom 4X70Z90845-AX memory module 16 G...
$253.74
|
New
HP 16GB DDR5 (1x16GB) 4800 UDIMM NECC...
$830.83
|
Axiom CE467A-AX memory module 0.5 GB 1...
$232.79
|
Hot Product
Axiom 16GB PC4-19200 memory module 1 x...
$346.11
|
Axiom 16GB DDR4 memory module 1 x 16 G...
$346.11
|
Popular
Axiom 16GB PC4-19200 memory module 1 x...
$346.11
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
4X70Z90845-AX
|
4M9Y0AA
|
CE467A-AX
|
836220-B21-AX
|
46W0829-AX
|
T9V40AT-AX
|
| Manufacturer |
Axiom
|
HP
|
Axiom
|
Axiom
|
Axiom
|
Axiom
|
| Internal memory type |
DDR4
|
DDR5
|
DDR2
|
DDR4
|
DDR4
|
DDR4
|
| ECC |
N/A
|
N
|
N/A
|
Y
|
Y
|
Y
|
| Memory form factor |
260-pin SO-DIMM
|
288-pin DIMM
|
200-pin SO-DIMM
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
| Component for |
Notebook
|
PC/server
|
PC/server
|
N/A
|
PC/server
|
N/A
|
| Internal memory |
16GB
|
16GB
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Memory layout (modules x size) |
N/A
|
1 x 16 GB
|
1 x 0.5 GB
|
1 x 16 GB
|
1 x 16 GB
|
1 x 16 GB
|