In stock
$160.97
Overview
Glossy Photographic Paper 240gsm - 24" x 100 ft.
| SKU | 2047V140 |
|---|---|
| EAN | 0660685040557 |
| Manufacturer | Canon |
| Availability | Y |
| Features | |
|---|---|
| Finish type | Gloss |
| Product colour | White |
| Media weight | 240 g/m² |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Storage temperature (T-T) | 15 - 30 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 30 - 75% |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 30 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 30 - 75% |
| Weight & dimensions | |
| Roll width | 24" (61 cm) |
| Roll length | 1200.8" (30.5 m) |
| Product |
Popular
Canon Glossy 240gsm 24" x 100 ft....
$160.97
|
Bestseller
Epson Premium Glossy Photo Paper (250)...
$142.82
|
Canon Pro Premium Matte 610/25/280 pho...
$132.05
|
Epson 44"x30.5M Premium Photo Paper
$198.84
|
Hot Product
Epson Premium Semigloss Photo Paper (1...
$198.84
|
Epson Premium Glossy Photo Paper (250)...
$201.37
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
2047V140
|
S041638
|
1109C003
|
S041392
|
S041395
|
S041639
|
| Manufacturer |
Canon
|
Epson
|
Canon
|
Epson
|
Epson
|
Epson
|
| Finish type |
Gloss
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|