In stock
$65.42
Overview
8GB DDR3-1600MHz dual rank Unbuffered 1.35V 204-pin CL11 SODIMM
| SKU | H2P65UT-AA |
|---|---|
| EAN | 0821455234112 |
| Manufacturer | AddOn Networks |
| Availability | Y |
| Power | |
|---|---|
| Memory voltage | 1.35 V |
| Memory | |
|---|---|
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Internal memory | 8 GB |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 204-pin SO-DIMM |
| CAS latency | 11 |
| Memory voltage | 1.35 V |
| ECC | No |
| Memory clock speed | 1600 MHz |
| Internal memory type | DDR3 |
| Features | |
| Buffered memory type | Unregistered (unbuffered) |
| Internal memory | 8 GB |
| Component for | Laptop |
| Memory form factor | 204-pin SO-DIMM |
| CAS latency | 11 |
| Memory voltage | 1.35 V |
| ECC | No |
| Memory clock speed | 1600 MHz |
| Internal memory type | DDR3 |
| Product |
Hot Product
AddOn Networks 8GB DDR3-1600MHz memory...
$65.42
|
Bestseller
Axiom 8GB PC3-10600 memory module 2 x...
$86.23
|
Popular
Kingston Technology ValueRAM memory mo...
$86.70
|
Axiom 00D5036-AX memory module 8 GB DD...
$55.43
|
Axiom 8GB DDR3-1600 memory module 1 x...
$55.43
|
Axiom 8GB DDR3-1600 memory module 1 x...
$55.43
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
H2P65UT-AA
|
AX31333N9Y/8GK
|
KVR16LN11/8
|
00D5036-AX
|
A7134886-AX
|
731765-B21-AX
|
| Manufacturer |
AddOn Networks
|
Axiom
|
Kingston Technology
|
Axiom
|
Axiom
|
Axiom
|
| Internal memory type |
DDR3
|
DDR3
|
DDR3L
|
DDR3
|
DDR3
|
DDR3
|
| ECC |
N
|
N
|
N
|
Y
|
Y
|
Y
|
| Memory form factor |
204-pin SO-DIMM
|
240-pin DIMM
|
240-pin DIMM
|
240-pin DIMM
|
240-pin DIMM
|
80-pin SIMM
|
| Component for |
Notebook
|
PC/server
|
PC/server
|
N/A
|
PC/server
|
PC/server
|
| Internal memory |
8GB
|
8GB
|
8GB
|
8GB
|
8GB
|
8GB
|
| Memory layout (modules x size) |
N/A
|
2 x 4 GB
|
1 x 8 GB
|
N/A
|
1 x 8 GB
|
1 x 8 GB
|