In stock
$224.60
Overview
RB1270X4A UPS replacement battery cartridge
| SKU | RB1270X4A |
|---|---|
| EAN | 0649532612147 |
| Manufacturer | Cyberpower |
| Availability | Y |
| Features | |
|---|---|
| Battery voltage | 12 V |
| Number of batteries included | 4 pc(s) |
| Product colour | Silver |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight (imperial) | 12.61 lbs |
| Dimensions (W x D x H) (imperial) | 8.27 x 2.72 x 12.99" |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 90% |
| Product |
Popular
CyberPower RB1270X4A UPS battery 12 V
$224.60
|
Bestseller
APC RBC6 UPS battery Sealed Lead Acid...
$257.56
|
BTI RBC11-SLA11 Sealed Lead Acid (VRLA...
$292.44
|
Hot Product
BTI RBC55-SLA55 Sealed Lead Acid (VRLA...
$316.81
|
Recommended
BTI APCRBC132-SLA132 UPS battery Seale...
$225.42
|
BTI RBC12-SLA12 Sealed Lead Acid (VRLA...
$298.53
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
RB1270X4A
|
RBC6
|
RBC11-SLA11-BTI
|
RBC55-SLA55-BTI
|
APCRBC132-SLA132
|
RBC12-SLA12-BTI
|
| Manufacturer |
Cyberpower
|
APC
|
BTI
|
BTI
|
BTI
|
BTI
|
| Battery technology |
N/A
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|