In stock
$219.33
Overview
12V, 9A, Sealed Lead Acid, 4-Cells
| SKU | RBC94-2U-BTI |
|---|---|
| EAN | 0886734861502 |
| Manufacturer | BTI |
| Availability | Y |
| Features | |
|---|---|
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
| Battery voltage | 12 V |
| Certification | CE |
| Number of batteries included | 4 pc(s) |
| Product colour | Black |
| Maximum discharge current | 9 A |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 22.7 lbs (10.3 kg) |
| Product |
Popular
BTI RBC94-2U Sealed Lead Acid (VRLA) 1...
$219.33
|
Bestseller
APC RBC6 UPS battery Sealed Lead Acid...
$257.56
|
BTI RBC11-SLA11 Sealed Lead Acid (VRLA...
$292.44
|
Hot Product
BTI RBC55-SLA55 Sealed Lead Acid (VRLA...
$316.81
|
Recommended
BTI APCRBC132-SLA132 UPS battery Seale...
$225.42
|
BTI RBC12-SLA12 Sealed Lead Acid (VRLA...
$298.53
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
RBC94-2U-BTI
|
RBC6
|
RBC11-SLA11-BTI
|
RBC55-SLA55-BTI
|
APCRBC132-SLA132
|
RBC12-SLA12-BTI
|
| Manufacturer |
BTI
|
APC
|
BTI
|
BTI
|
BTI
|
BTI
|
| Battery technology |
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|