In stock
$158.46
Overview
Satin photographic paper 170 gsm - 36" x 100 ft.
| SKU | 2047V123 |
|---|---|
| EAN | 0660685040380 |
| Manufacturer | Canon |
| Availability | Y |
| Features | |
|---|---|
| Finish type | Satin |
| Product colour | White |
| Media weight | 170 g/m² |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Storage temperature (T-T) | 15 - 30 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 30 - 75% |
| Operating temperature (T-T) | 15 - 30 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 30 - 75% |
| Weight & dimensions | |
| Roll width | 36" (91.4 cm) |
| Roll length | 1200.8" (30.5 m) |
| Product |
Popular
Canon Satin 170 gsm 36" x 100 ft....
$158.46
|
Bestseller
Epson Premium Glossy Photo Paper (250)...
$142.66
|
Canon Glossy 170 gsm 36" x 100 ft...
$163.49
|
Hot Product
Canon Premium RC Photomatte 24" x...
$127.02
|
Recommended
Canon Satin 200gsm 42" x 100 ft....
$231.40
|
Canon 0849V344 photo paper White
$157.20
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
2047V123
|
S041638
|
2047V120
|
0420V865
|
2047V137
|
0849V344
|
| Manufacturer |
Canon
|
Epson
|
Canon
|
Canon
|
Canon
|
Canon
|
| Finish type |
Satin
|
N/A
|
Gloss
|
N/A
|
Satin
|
N/A
|