In stock
$354.11
Overview
32GB DDR4, 260-pin SO-DIMM, 2666MHz
| SKU | PE257026 |
|---|---|
| EAN | 0652977257026 |
| Manufacturer | Edge |
| Availability | Y |
| Memory | |
|---|---|
| Internal memory | 32 GB |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Features | |
|---|---|
| Internal memory | 32 GB |
| Memory form factor | 260-pin SO-DIMM |
| Memory clock speed | 2666 MHz |
| Internal memory type | DDR4 |
| Product |
Edge PE257026 memory module 32 GB DDR4...
$354.11
|
New
HP 16GB DDR5 (1x16GB) 4800 UDIMM NECC...
$830.83
|
Bestseller
Axiom 16GB PC4-19200 memory module 1 x...
$346.11
|
Hot Product
Axiom 16GB DDR4 memory module 1 x 16 G...
$346.11
|
Popular
Axiom 16GB PC4-19200 memory module 1 x...
$346.11
|
Axiom 16GB DDR4-2400 memory module 1 x...
$346.11
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
PE257026
|
4M9Y0AA
|
836220-B21-AX
|
46W0829-AX
|
T9V40AT-AX
|
4X70M09262-AX
|
| Manufacturer |
Edge
|
HP
|
Axiom
|
Axiom
|
Axiom
|
Axiom
|
| Internal memory type |
DDR4
|
DDR5
|
DDR4
|
DDR4
|
DDR4
|
DDR4
|
| ECC |
N/A
|
N
|
Y
|
Y
|
Y
|
Y
|
| Memory form factor |
260-pin SO-DIMM
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
288-pin DIMM
|
| Component for |
N/A
|
PC/server
|
N/A
|
PC/server
|
N/A
|
PC/server
|
| Internal memory |
32GB
|
16GB
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
| Memory layout (modules x size) |
N/A
|
1 x 16 GB
|
1 x 16 GB
|
1 x 16 GB
|
1 x 16 GB
|
1 x 16 GB
|