In stock
$65.91
Overview
12” Classic Metal Table Fan
| SKU | R12210 |
|---|---|
| EAN | 0046013457646 |
| Manufacturer | Lasko |
| Availability | Y |
| Features | |
|---|---|
| Height adjustment | No |
| Handle(s) | Yes |
| Size (imperial) | 12" |
| Placement | Table |
| Number of speeds | 3 |
| Product colour | Bronze |
| Auto oscillating | Yes |
| Number of fan blades | 5 |
| Housing material | Metal |
| Colour | |
| Product colour | Bronze |
| Technical details | |
|---|---|
| Height adjustment | No |
| Handle(s) | Yes |
| Size (imperial) | 12" |
| Placement | Table |
| Number of speeds | 3 |
| Auto oscillating | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 13.2" (336 mm) |
| Depth | 10.2" (260 mm) |
| Height | 17.2" (438 mm) |
| Product |
Lasko R12210 household fan Bronze
$65.91
|
Popular
Lasko H20685 household fan Black, Meta...
$73.63
|
Hot Product
Lasko T48314 household fan Black, Gray
$80.01
|
Bestseller
Lasko 2265QM household fan Metallic
$75.16
|
Lasko T38400 household fan White
$69.04
|
New
Lasko U15617 household fan Black
$92.51
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
R12210
|
H20685
|
T48314
|
2265QM
|
T38400
|
U15617
|
| Manufacturer |
Lasko
|
Lasko
|
Lasko
|
Lasko
|
Lasko
|
Lasko
|
| Power source type |
N/A
|
N/A
|
AC
|
N/A
|
AC
|
AC
|
| Type |
N/A
|
N/A
|
Household tower fan
|
N/A
|
Household tower fan
|
Household bladeless fan
|