In stock
$50.76
Overview
18" Remote Control Cyclone Pedestal Fan
| SKU | 1843 |
|---|---|
| EAN | 0046013436764 |
| Manufacturer | Lasko |
| Availability | Y |
| Features | |
|---|---|
| Timer | Yes |
| MP3 playback | No |
| Placement | Floor |
| Product colour | Black |
| Auto oscillating | Yes |
| Fan diameter | 18" (45.7 cm) |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Timer | Yes |
| MP3 playback | No |
| Placement | Floor |
| Remote control included | Yes |
| Auto oscillating | Yes |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 20.5" (520 mm) |
| Depth | 20.5" (520 mm) |
| Height | 53.5" (1360 mm) |
| Packaging data | |
| Remote control included | Yes |
| Packaging content | |
| Remote control included | Yes |
| Product |
Bestseller
Lasko 1843 household fan Black
$50.76
|
Lasko H20685 household fan Black, Meta...
$73.63
|
Lasko 1885 household fan White
$50.76
|
Popular
Lasko 2265QM household fan Metallic
$75.16
|
Lasko T38400 household fan White
$69.04
|
Hot Product
Lasko 18" Remote Control PERFORMA...
$50.76
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
1843
|
H20685
|
1885
|
2265QM
|
T38400
|
1850
|
| Manufacturer |
Lasko
|
Lasko
|
Lasko
|
Lasko
|
Lasko
|
Lasko
|
| Power source type |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
AC
|
N/A
|
| Type |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Household tower fan
|
N/A
|