In stock
$18.92
Overview
Kensington Comfort Gel Mouse Pad — Black, Black, Monochromatic, Gel, Wrist rest, Non-slip base
| SKU | K62386AM |
|---|---|
| EAN | 0085896623861 |
| Manufacturer | Kensington |
| Availability | Y |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Material | |
| Material | Gel |
| Technical details | |
| Wrist rest | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Non-slip base | Yes |
| USB powered | No |
| Design | |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Gel |
| Product colour | Black |
| Performance | |
| Wrist rest | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Material | Gel |
| Non-slip base | Yes |
| USB powered | No |
| Product colour | Black |
| Ergonomics | |
|---|---|
| Wrist rest | Yes |
| Non-slip base | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 9.37" (238 mm) |
| Package depth | 13" (330.2 mm) |
| Package height | 1.5" (38.1 mm) |
| Package weight | 13.9 oz (394.6 g) |
| Packaging data | |
| Package width | 9.37" (238 mm) |
| Package depth | 13" (330.2 mm) |
| Package height | 1.5" (38.1 mm) |
| Package weight | 13.9 oz (394.6 g) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Power | |
| USB powered | No |
| Other features | |
| Package width | 9.37" (238 mm) |
| Package depth | 13" (330.2 mm) |
| Package height | 1.5" (38.1 mm) |
| Product |
Hot Product
Kensington Comfort Gel Mouse Pad — Black
$18.92
|
Logitech 956-000048 mouse pad Pink
$24.56
|
StarTech.com B-ERGO-MOUSE-PAD mouse pa...
$17.73
|
Logitech G 943-000790 mouse pad Gaming...
$20.26
|
Bestseller
Fellowes Gel Crystals Purple
$16.90
|
Popular
Fellowes 91741 mouse pad Graphite
$21.10
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
K62386AM
|
956-000048
|
B-ERGO-MOUSE-PAD
|
943-000790
|
91441
|
91741
|
| Manufacturer |
Kensington
|
Logitech
|
StarTech.com
|
Logitech
|
Fellowes
|
Fellowes
|
| Processor family |
Black
|
Pink
|
Black
|
Black
|
Purple
|
Graphite
|