In stock
$24.83
Overview
Kensington SmartFit® Mouse Pad, Black, Monochromatic, Wrist rest
| SKU | K55793AM |
|---|---|
| EAN | 0085896557937 |
| Manufacturer | Kensington |
| Availability | Y |
| Colour | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Technical details | |
| Wrist rest | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| USB powered | No |
| Country of origin | United States |
| Height | 11.4" (289.6 mm) |
| Design | |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Black |
| Performance | |
| Wrist rest | Yes |
| Surface coloration | Monochromatic |
| USB powered | No |
| Product colour | Black |
| Ergonomics | |
|---|---|
| Wrist rest | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 1.1" (27.9 mm) |
| Depth | 8.3" (210.8 mm) |
| Height | 11.4" (289.6 mm) |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Power | |
| USB powered | No |
| Other features | |
| Country of origin | United States |
| Product |
New
Kensington SmartFit® Mouse Pad
$24.83
|
Logitech 956-000048 mouse pad Pink
$24.56
|
Logitech G 943-000790 mouse pad Gaming...
$20.26
|
Popular
Corsair MM300 Gaming mouse pad Multico...
$31.43
|
Hot Product
Fellowes 91741 mouse pad Graphite
$21.10
|
Bestseller
Fellowes Gel Wrist Rest & Mouse Pa...
$29.58
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
K55793AM
|
956-000048
|
943-000790
|
CH-9000108-WW
|
91741
|
9175101
|
| Manufacturer |
Kensington
|
Logitech
|
Logitech
|
Corsair
|
Fellowes
|
Fellowes
|
| Processor family |
Black
|
Pink
|
Black
|
Multicolour
|
Graphite
|
N/A
|