In stock
$24.22
Overview
2 x 4 USB 2.0 Peripheral Sharing Switch, 140g
| SKU | GUS402 |
|---|---|
| EAN | 0881317510969 |
| Manufacturer | iogear |
| Availability | Y |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| USB 2.0 ports quantity | 6 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 3.03" (77 mm) |
| Depth | 3.23" (82 mm) |
| Height | 0.984" (25 mm) |
| Weight | 4.94 oz (140 g) |
| Product |
iogear GUS402 computer data switch
$24.22
|
ATEN US221A computer data switch
$19.87
|
ATEN US424 computer data switch
$23.17
|
iogear GUS404 computer data switch
$31.40
|
$34.94
|
|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
GUS402
|
US221A
|
US424
|
GUS404
|
US4324
|
| Manufacturer |
iogear
|
Aten
|
Aten
|
iogear
|
Aten
|
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
3
|
| Host interface |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
USB Type-A
|
| Output interface |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
USB Type-A/USB Type-C
|
| USB 2.0 ports quantity |
6
|
3
|
4
|
8
|
N/A
|