In stock
$31.40
Overview
4x4 USB 2.0 Peripheral Sharing Switch, 220g
| SKU | GUS404 |
|---|---|
| EAN | 0881317510976 |
| Manufacturer | iogear |
| Availability | Y |
| Ports & interfaces | |
|---|---|
| USB 2.0 ports quantity | 8 |
| Performance | |
| LED indicators | Yes |
| Indication | |
|---|---|
| LED indicators | Yes |
| Weight & dimensions | |
| Width | 3.03" (77 mm) |
| Depth | 3.23" (82 mm) |
| Height | 0.984" (25 mm) |
| Weight | 7.76 oz (220 g) |
| Product |
iogear GUS404 computer data switch
$31.40
|
ATEN US234 computer data switch
$42.23
|
$34.94
|
|---|---|---|---|
| SKU |
GUS404
|
US234
|
US4324
|
| Manufacturer |
iogear
|
Aten
|
Aten
|
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity |
N/A
|
4
|
3
|
| Host interface |
N/A
|
N/A
|
USB Type-A
|
| Output interface |
N/A
|
N/A
|
USB Type-A/USB Type-C
|
| USB 2.0 ports quantity |
8
|
N/A
|
N/A
|