- Keep your onsite employees productive with handsets that include ruggedized and antimicrobial protection built to withstand all that life throws at it. Drops, dust, water – these pro-grade handsets will go the distance[1].
- You don’t have to worry about outgrowing your communication solution or feel held back by its options. Poly Rove 30 wireless DECTTM IP phone solution has flexibility to scale with handsets, bases, and repeaters as your organization grows.
| SKU | 84H76AA#ABA |
|---|---|
| EAN | 0197497527476 |
| Manufacturer | HP Poly |
| Availability | Y |
Durable handsets
Keep your onsite employees productive with handsets that include ruggedized and antimicrobial protection built to withstand all that life throws at it. Drops, dust, water – these pro-grade handsets will go the distance[1].
You grow, we scale
You don’t have to worry about outgrowing your communication solution or feel held back by its options. Poly Rove 30 wireless DECT™ IP phone solution has flexibility to scale with handsets, bases, and repeaters as your organization grows.
| Features | |
|---|---|
| Handset type | Wireless handset |
| Product colour | Black |
| Power | |
| Battery type | Built-in |
| Talk time | 18 h |
| Standby time | 300 h |
| Design | |
| Handset type | Wireless handset |
| Product colour | Black |
| Protection features | Drop proof |
| Phone features | |
| Caller ID | Yes |
| Call waiting | Yes |
| Call hold | Yes |
| Call forwarding | Yes |
| Display | |
| Display resolution | 240 x 320 pixels |
| Display diagonal | 2.4" |
| Display | TFT |
| Backlight display | Yes |
| Technical details | |
|---|---|
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Pallet gross weight | 787.1 lbs (357 kg) |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 40 |
| Certificates | |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Battery | |
| Battery type | Built-in |
| Operational conditions | |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 55 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Weight & dimensions | |
| Width | 2.24" (56.9 mm) |
| Depth | 5.76" (146.3 mm) |
| Height | 1.45" (36.8 mm) |
| Package width | 6.93" (176 mm) |
| Package depth | 6.42" (163 mm) |
| Package height | 1.73" (44 mm) |
| Weight | 5.93 oz (168 g) |
| Package weight | 10.6 oz (300 g) |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| UNSPSC-code | 43191606 |
| Pallet gross weight | 787.1 lbs (357 kg) |
You may also be interested in
| Product |
HP Poly Rove 30 DECT Phone Handset
$200.77
|
Bestseller
Poly Edge E350 IP Phone and PoE-enabled
$174.17
|
Recommended
Yealink SIP-T57W IP phone Gray LCD Wi-Fi
$222.16
|
Popular
Yealink SIP-T48U IP phone Gray LED Wi-Fi
$207.57
|
New
HP Poly Edge E320 IP Phone and PoE-ena...
$161.18
|
Hot Product
HP Poly Edge E550 IP Phone and PoE-ena...
$248.85
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
84H76AA#ABA
|
82M89AA
|
SIP-T57W
|
SIP-T48U
|
82M88AA
|
82M91AA
|
| Manufacturer |
HP Poly
|
HP Poly
|
Yealink
|
Yealink
|
HP Poly
|
HP Poly
|
| Product type |
N/A
|
IP phone
|
IP phone
|
IP phone
|
IP phone
|
IP phone
|






























































