In stock
$114.37
Overview
CyberPower SNEV001, Environmental monitoring device, Gray, CE, FCC Class B, EAC, RoHS, 2.09" (53 mm), 2.64" (67 mm), 1.14" (29 mm)
| Features | |
|---|---|
| Product type | Environmental monitoring device |
| Product colour | Gray |
| Certification | CE, FCC Class B, EAC, RoHS |
| Ports & interfaces | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 2 |
| Certificates | |
| Certification | CE, FCC Class B, EAC, RoHS |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 2.09" (53 mm) |
| Depth | 2.64" (67 mm) |
| Height | 1.14" (29 mm) |
| Weight | 1.69 oz (48 g) |
| Package width | 6.69" (170 mm) |
| Package depth | 2.36" (60 mm) |
| Package height | 6.5" (165 mm) |
| Package weight | 14.1 oz (400 g) |
| Packaging data | |
| Package width | 6.69" (170 mm) |
| Package depth | 2.36" (60 mm) |
| Package height | 6.5" (165 mm) |
| Package weight | 14.1 oz (400 g) |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 8473302000 |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Harmonized System (HS) code | 8473302000 |
| Product |
Bestseller
CyberPower SNEV001 UPS accessory
$114.37
|
Hot Product
Eaton 2-POST RAIL KIT FOR THE EATON513...
$112.14
|
Eaton CBLADAPT96T UPS accessory
$101.92
|
New
Vertiv Liebert 2POSTRMKIT1U UPS access...
$99.24
|
Eaton CBLADAPT240RT UPS accessory
$108.89
|
Eaton CBLADAPT180RT UPS accessory
$108.89
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
SNEV001
|
103007018-5591
|
CBLADAPT96T
|
2POSTRMKIT1U
|
CBLADAPT240RT
|
CBLADAPT180RT
|
| Manufacturer |
Cyberpower
|
Eaton
|
Eaton
|
Vertiv
|
Eaton
|
Eaton
|
| Product type |
Environmental monitoring device
|
Rail kit
|
Cable adapter
|
Installation kit
|
Cable adapter
|
Cable adapter
|