In stock
$86.75
Overview
ServSwitch 5V Power Supply, 1 x IEC 320 In
| SKU | PS649-R3 |
|---|---|
| EAN | 0822088112952 |
| Manufacturer | Black Box |
| Availability | Y |
| Features | |
|---|---|
| Input voltage | 100-240 V |
| Output voltage | 5 V |
| Output current | 2 A |
| Power supply type | Indoor |
| Power current type | AC-to-DC |
| LED indicators | Yes |
| Compatibility | ServSwitch Wizard, ServSwitch Wizard LP, ServSwitch USB, ServSwitch USB Plus, ServSwitch Wizard MP, ServSwitch Wizard DVI (Single-Head), ServSwitch Wizard PRO, ServSwitch Uno, ServSwitch Uno USB, ServSwitch Duo, ServSwitch Duo USB, ServSwitch Quadro, Multihead ServSwitch |
| Product colour | Black |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Power | |
| Input voltage | 100-240 V |
| Output voltage | 5 V |
| Output current | 2 A |
| Performance | |
|---|---|
| Power supply type | Indoor |
| Power current type | AC-to-DC |
| Connector(s) | 2.5mm, IEC 320 |
| Compatibility | ServSwitch Wizard, ServSwitch Wizard LP, ServSwitch USB, ServSwitch USB Plus, ServSwitch Wizard MP, ServSwitch Wizard DVI (Single-Head), ServSwitch Wizard PRO, ServSwitch Uno, ServSwitch Uno USB, ServSwitch Duo, ServSwitch Duo USB, ServSwitch Quadro, Multihead ServSwitch |
| Design | |
| LED indicators | Yes |
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package width | 1.5" (38.1 mm) |
| Package depth | 4.75" (120.6 mm) |
| Package height | 3.3" (83.8 mm) |
| Package weight | 8 oz (226.8 g) |
| Product |
Black Box PS649-R3 power adapter/inver...
$86.75
|
Popular
Lenovo 4X20E50558 power adapter/invert...
$127.91
|
Hot Product
Targus APA108BT power adapter/inverter...
$76.46
|
Bestseller
HP 65W Smart AC Adapter
$98.33
|
Axiom 409515-001-AX power adapter/inve...
$87.71
|
New
Axiom 332-1829-AX power adapter/invert...
$97.32
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
PS649-R3
|
4X20E50558
|
APA108BT
|
H6Y89AA#ABA
|
409515-001-AX
|
332-1829-AX
|
| Manufacturer |
Black Box
|
Lenovo
|
Targus
|
HP
|
Axiom
|
Axiom
|
| Power supply type |
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
indoor
|
| Purpose |
N/A
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|
Notebook
|