In stock
$184.39
Overview
100-240V, 47/63Hz, 0.6A, 12VDC, 56x38x84mm Black
| SKU | PS290 |
|---|---|
| EAN | 0822088077763 |
| Manufacturer | Black Box |
| Availability | Y |
| Features | |
|---|---|
| Input current | 0.6 A |
| Input voltage | 100-240 V |
| Output power | 25 W |
| Output voltage | 12 V |
| Output current | 2.08 A |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Interface hub |
| Power protection features | Over current, Short circuit |
| Compatibility | ICI200A, ICI202A |
| Product colour | Black |
| Input frequency | 47/63 Hz |
| Power | |
| Input current | 0.6 A |
| Input voltage | 100-240 V |
| Output power | 25 W |
| Output voltage | 12 V |
| Output current | 2.08 A |
| Performance | |
| Power supply type | Indoor |
| Purpose | Interface hub |
| Power protection features | Over current, Short circuit |
| Mean time between failures (MTBF) | 200000 h |
| Compatibility | ICI200A, ICI202A |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 80 °C |
| Weight & dimensions | |
| Width | 2.2" (56 mm) |
| Depth | 1.5" (38 mm) |
| Height | 3.31" (84 mm) |
| Product |
Hot Product
Black Box PS290 power adapter/inverter...
$184.39
|
New
HP 65W Gallium Nitride USB-C Laptop Ch...
$166.70
|
Bestseller
Lenovo 4X20S56713 power adapter/invert...
$173.81
|
Lind Electronics DE2045-1319 power ada...
$168.94
|
Popular
Lind Electronics PA1580-1642 power ada...
$173.91
|
Trendnet 48VDC3000 power adapter/inver...
$149.62
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
PS290
|
600Q8UT#ABA
|
4X20S56713
|
DE2045-1319
|
PA1580-1642
|
48VDC3000
|
| Manufacturer |
Black Box
|
HP
|
Lenovo
|
Lind Electronics
|
Lind Electronics
|
Trendnet
|
| Power supply type |
indoor
|
N/A
|
indoor
|
N/A
|
N/A
|
indoor
|
| Purpose |
Hub
|
N/A
|
Notebook
|
N/A
|
N/A
|
Network switch
|