In stock
$70.72
Overview
Telehook TH-1040-VFL, black
| SKU | TH-1040-VFL |
|---|---|
| EAN | 0881493007666 |
| Manufacturer | Atdec |
| Availability | Y |
| Mounting | |
|---|---|
| Mounting type | Wall |
| Panel mounting interface | 100 x 100,200 x 100,200 x 200 |
| Minimum VESA mount | 3.94 x 3.94" (100 x 100 mm) |
| Maximum VESA mount | 7.87 x 7.87" (200 x 200 mm) |
| Maximum screen size | 35.5" |
| Maximum weight capacity | 59.5 lbs (27 kg) |
| Ergonomics | |
| Distance to the wall (min) | 1.81" (4.6 cm) |
| Technical details | |
| Distance to the wall (min) | 1.81" (4.6 cm) |
| Product colour | Black |
| Mounting type | Wall |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Housing material | Steel |
| Packaging content | |
| Manual | Yes |
| Packaging data | |
| Manual | Yes |
| Other features | |
| Mounting type | Wall |
| Product |
Atdec TH-1040-VFL TV mount/stand 35.5&...
$70.72
|
Popular
Tripp Lite DWT2655XP TV mount/stand 55...
$69.32
|
Bestseller
StarTech.com FLATPNLWALL TV mount/stan...
$87.64
|
Hot Product
StarTech.com FPWARTB1M TV mount/stand...
$103.00
|
StarTech.com FPWFXBAT TV mount/stand 7...
$63.72
|
StarTech.com FPWTLTBAT TV mount 75&quo...
$84.34
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
TH-1040-VFL
|
DWT2655XP
|
FLATPNLWALL
|
FPWARTB1M
|
FPWFXBAT
|
FPWTLTBAT
|
| Manufacturer |
Atdec
|
Tripp Lite
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
| Product colour |
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
| Mounting type |
Wall
|
Wall
|
Wall
|
Wall
|
Wall
|
Wall
|