In stock
$62.17
Overview
Small Flat Panel Fixed Wall Display Mount, max 20.4kg, 10-32", Black
| Mounting | |
|---|---|
| Minimum screen size | 10" |
| Maximum weight capacity | 45 lbs (20.4 kg) |
| Panel mounting interface | 50 x 50,75 x 75,100 x 100,200 x 100,200 x 200 |
| Number of displays supported | 1 |
| Mounting type | Wall |
| Minimum VESA mount | 1.97 x 1.97" (50 x 50 mm) |
| Maximum VESA mount | 7.87 x 7.87" (200 x 200 mm) |
| Maximum screen size | 32" |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 3 lbs (1.36 kg) |
| Technical details | |
| Number of displays supported | 1 |
| Mounting type | Wall |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
| Product |
Chief FSR1U signage display mount 32&q...
$62.17
|
Atdec Visidec
$90.01
|
Monoprice 38291 signage display mount...
$66.27
|
Chief FTR100 signage display mount 40&...
$62.17
|
|---|---|---|---|---|
| SKU |
FSR1U
|
VFS-DH
|
38291
|
FTR100
|
| Manufacturer |
Chief
|
Atdec
|
Monoprice
|
Chief
|
| Mounting type |
Wall
|
Floor
|
Wall
|
Wall
|