In stock
$634.72
Overview
APC RBC27, Sealed Lead Acid (VRLA), 1 pc(s), 24.3 lbs (11 kg), 6.5 x 22.5 x 4.25" (165.1 x 571.5 x 108 mm), 0 - 40 °C, 0 - 95%
| SKU | RBC27 |
|---|---|
| EAN | 0731304099840 |
| Manufacturer | APC |
| Availability | Y |
| Features | |
|---|---|
| Battery technology | Sealed Lead Acid (VRLA) |
| Number of batteries included | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |
| Other features | |
| Dimensions (WxDxH) | 6.5 x 22.5 x 4.25" (165.1 x 571.5 x 108 mm) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Weight | 24.3 lbs (11 kg) |
| Dimensions (WxDxH) | 6.5 x 22.5 x 4.25" (165.1 x 571.5 x 108 mm) |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85044095 |
| Product |
APC RBC27 UPS battery Sealed Lead Acid...
$634.72
|
Hot Product
APC APCRBC143 UPS battery Sealed Lead...
$545.75
|
Recommended
APC APCRBC105 UPS battery Sealed Lead...
$573.80
|
CyberPower BP48VP2U02 UPS battery Seal...
$748.87
|
Popular
APC Replacement Battery Cartridge #11...
$543.01
|
Bestseller
APC APCRBC152 UPS battery Sealed Lead...
$928.57
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
RBC27
|
APCRBC143
|
APCRBC105
|
BP48VP2U02
|
RBC11
|
APCRBC152
|
| Manufacturer |
APC
|
APC
|
APC
|
Cyberpower
|
APC
|
APC
|
| Battery technology |
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|
Sealed Lead Acid (VRLA)
|