In stock
$175.11
Overview
NetShelter Cable Management, Aluminium Arm, 6 x 44 x 457 mm
| SKU | AR8129 |
|---|---|
| EAN | 0731304003557 |
| Manufacturer | APC |
| Availability | Y |
| Features | |
|---|---|
| On/off switch | No |
| Type | Cable management panel |
| Product colour | Aluminum |
| Castor wheels | No |
| Built-in fan | No |
| Locking | No |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Cooling | |
| Built-in fan | No |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 2.52" (64 mm) |
| Package height | 2.01" (51 mm) |
| Package depth | 19" (483 mm) |
| Package weight | 19.8 oz (560 g) |
| Depth (max) | 18" (45.7 cm) |
| Width | 0.236" (6 mm) |
| Weight | 15.9 oz (450 g) |
| Height | 1.73" (44 mm) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package width | 2.52" (64 mm) |
| Package height | 2.01" (51 mm) |
| Package depth | 19" (483 mm) |
| Package weight | 19.8 oz (560 g) |
| Technical details | |
| Type | Cable management panel |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 1.67 |
| Colour | |
| Product colour | Aluminum |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Product |
APC AR8129 rack accessory Cable manage...
$175.11
|
Hot Product
StarTech.com 4UDRAWER rack accessory R...
$158.56
|
APC AR8172BLK rack accessory Cable duct
$146.91
|
Popular
Tripp Lite SRSHELF4PSL rack accessory
$247.48
|
Bestseller
Tripp Lite SRCABLELADDER rack accessory
$248.98
|
APC AR8560 rack accessory Blank panel
$206.39
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
AR8129
|
4UDRAWER
|
AR8172BLK
|
SRSHELF4PSL
|
SRCABLELADDER
|
AR8560
|
| Manufacturer |
APC
|
StarTech.com
|
APC
|
Tripp Lite
|
Tripp Lite
|
APC
|
| Type |
Cable management panel
|
Rack shelf
|
Cable duct
|
N/A
|
N/A
|
Blank panel
|