In stock
$196.84
Overview
APC NetShelter Cable Management, Vertical Cable Manager, for NetShelter SX 42U, Set of 2, Black, 117 x 1930 x 130 mm
| SKU | AR7502 |
|---|---|
| EAN | 0731304234579 |
| Manufacturer | APC |
| Availability | Y |
| PDF URLs |
View PDF |
| Features | |
|---|---|
| Certification | RoHS, REACH, PEP, EOLI |
| Type | Cable management panel |
| Rack capacity | 42U |
| Product colour | Black |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Weight & dimensions | |
| Package width | 8.5" (216 mm) |
| Package height | 88" (2235 mm) |
| Package depth | 5.51" (140 mm) |
| Package weight | 17.1 lbs (7.75 kg) |
| Width | 4.61" (117 mm) |
| Weight | 5 lbs (2.27 kg) |
| Height | 76" (1930 mm) |
| Depth | 0.512" (13 mm) |
| Packaging data | |
| Package width | 8.5" (216 mm) |
| Package height | 88" (2235 mm) |
| Package depth | 5.51" (140 mm) |
| Package weight | 17.1 lbs (7.75 kg) |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Packaging content | |
|---|---|
| Mounting kit | Yes |
| Technical details | |
| Type | Cable management panel |
| Rack capacity | 42U |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 22.97 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85389099 |
| Product |
APC AR7502 rack accessory Cable manage...
$196.84
|
Hot Product
StarTech.com 4UDRAWER rack accessory R...
$158.56
|
Tripp Lite SRSHELF4PSL rack accessory
$247.48
|
Bestseller
Tripp Lite SRCABLELADDER rack accessory
$248.98
|
APC AR8560 rack accessory Blank panel
$206.39
|
Popular
Tripp Lite SR1UPANEL50 rack accessory
$204.65
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
AR7502
|
4UDRAWER
|
SRSHELF4PSL
|
SRCABLELADDER
|
AR8560
|
SR1UPANEL50
|
| Manufacturer |
APC
|
StarTech.com
|
Tripp Lite
|
Tripp Lite
|
APC
|
Tripp Lite
|
| Type |
Cable management panel
|
Rack shelf
|
N/A
|
N/A
|
Blank panel
|
N/A
|