The store will not work correctly when cookies are disabled.
-
Home
-
All-in-One PCs/Workstations
-
COMPUTING
-
Lenovo IdeaCentre AIO 24ARR9 AMD Ryzen™ 3 7335U 23.8" 1920 x 1080 pixels Touchscreen All-in-One PC 8 GB DDR5-SDRAM 256 GB SSD Windows 11 Home Wi-Fi 6 (802.11ax) Gray
Lenovo IdeaCentre AIO 24ARR9 AMD Ryzen™ 3 7335U 23.8" 1920 x 1080 pixels Touchscreen All-in-One PC 8 GB DDR5-SDRAM 256 GB SSD Windows 11 Home Wi-Fi 6 (802.11ax) Gray
Overview
AMD Ryzen 3 7335U (8MB Cache, 3GHz), 8GB DDR5-SDRAM, 256GB SSD, 60.5 cm (23.8") Full HD 1920 x 1080 IPS Touch, AMD Radeon 660M, LAN, WLAN, Bluetooth, Webcam, Windows 11 Home 64-bit
- Windows 11 Home 64-bit
- AMD Ryzen 3 7335U (8MB Cache, 3GHz)
- 60.5 cm (23.8") Full HD 1920 x 1080 IPS Touch
- 8GB (4800MHz) DDR5-SDRAM (1 x 8) & 256GB SSD
More Information
| SKU |
F0HR001MUS |
| EAN |
0197530488382 |
| Manufacturer |
Lenovo |
| Availability |
Y |
| Product Family |
IdeaCentre |
| Product Series |
A |
| PDF URLs |
View PDF |
AIO R3 7335U 8G 256G W11H
| Display |
|---|
| HD type | Full HD |
| Colour gamut | 99% |
| Panel type | IPS |
| Display diagonal | 23.8" |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Touchscreen | Yes |
| Display brightness | 250 cd/m² |
| RGB colour space | sRGB |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Anti-glare screen | Yes |
| Processor |
|---|
| Processor generation | AMD Ryzen 7000 Series |
| Processor cache type | L3 |
| Processor frequency | 3 GHz |
| Processor boost frequency | 4.3 GHz |
| Processor family | AMD Ryzen™ 3 |
| Processor model | 7335U |
| Processor cores | 4 |
| Processor threads | 8 |
| Processor cache | 8 MB |
| Motherboard chipset | AMD SoC |
| Processor manufacturer | AMD |
| Memory |
|---|
| Memory form factor | DIMM/SO-DIMM |
| Internal memory | 8 GB |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 8 GB |
| Maximum internal memory | 16 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Memory slots | 2 |
| Memory slots type | SO-DIMM |
| Memory clock speed | 4800 MHz |
| Hard drive |
|---|
| Number of storage drives installed | 1 |
| Storage media | SSD |
| Total storage capacity | 256 GB |
| Storage |
|---|
| Number of storage drives installed | 1 |
| Storage media | SSD |
| Total storage capacity | 256 GB |
| Optical drive type | No |
| Card reader integrated | No |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| SSD capacity | 256 GB |
| Number of SSDs installed | 1 |
| SSD form factor | M.2 |
| Total SSDs capacity | 256 GB |
| NVMe | Yes |
| Graphics |
|---|
| Discrete graphics card | No |
| On-board graphics card family | AMD Radeon |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board graphics card model | AMD Radeon 660M |
| On-board GPU manufacturer | AMD |
| Audio |
|---|
| Audio chip | Realtek ALC233-CG |
| Number of speakers | 2 |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| RMS rated power | 6 W |
| Built-in microphone | Yes |
| Camera |
|---|
| Built-in camera | Yes |
| Total megapixels | 5 MP |
| Optical drive |
|---|
| Optical drive type | No |
| Network |
|---|
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 100,1000 Mbit/s |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.2 |
| Antenna type | 2x2 |
| Ports & interfaces |
|---|
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-A ports quantity | 1 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) Type-C ports quantity | 1 |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| HDMI ports quantity | 2 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Technical details |
|---|
| Product type | All-in-One PC |
| Product colour | Gray |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Security |
|---|
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Design |
|---|
| Product colour | Gray |
| Colour name | Luna Grey |
| Performance |
|---|
| Product type | All-in-One PC |
| Motherboard chipset | AMD SoC |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Software |
|---|
| Operating system language | English |
| Operating system installed | Windows 11 Home |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Power |
|---|
| AC adapter power | 135 W |
| Multimedia |
|---|
| Built-in camera | Yes |
| Total megapixels | 5 MP |
| Weight & dimensions |
|---|
| Width (with stand) | 21.3" (540 mm) |
| Depth (with stand) | 7.56" (192 mm) |
| Height (with stand) | 17" (431 mm) |
| Weight (with stand) | 13.2 lbs (6 kg) |
| Sustainability |
|---|
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Packaging content |
|---|
| Mouse included | Yes |
| Keyboard included | Yes |
| Keyboard language | English |
| Other features |
|---|
| On-board graphics card | Yes |
| SSD interface | PCI Express 4.0 |
| SSD capacity | 256 GB |
| Processor manufacturer | AMD |
| Number of SSDs installed | 1 |
We found other products you might like!
You may also be interested in
Search engine powered by ElasticSuite