Out of stock
$103.12
Overview
16", 210x673x559mm, 6.66kg, Grey
| SKU | W16900 |
|---|---|
| EAN | 0046013453501 |
| Manufacturer | Lasko |
| Availability | Y |
| Features | |
|---|---|
| Type | Household blade fan |
| Control type | Rotary |
| Size (imperial) | 16" |
| Placement | Window |
| Number of speeds | 6 |
| Product colour | Gray |
| Fan diameter | 16" (40.6 cm) |
| Colour | |
| Product colour | Gray |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Household blade fan |
| Control type | Rotary |
| Size (imperial) | 16" |
| Placement | Window |
| Number of speeds | 6 |
| Weight & dimensions | |
| Width | 8.27" (210 mm) |
| Depth | 26.5" (673 mm) |
| Height | 22" (559 mm) |
| Weight | 14.7 lbs (6.67 kg) |