In stock
$51.05
Overview
Desktop Clamp Shelf
| SKU | DS920 |
|---|---|
| EAN | 0750333679205 |
| Manufacturer | KANTEK |
| Availability | Y |
| Product Manuals (HTML) |
View Manual View Manual |
| Mounting | |
|---|---|
| Number of displays supported | 2 |
| Mounting type | Desk |
| Maximum weight capacity | 39.9 lbs (18.1 kg) |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
|---|---|
| Mounting type | Desk |
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 39.4" (1000.7 mm) |
| Depth | 10.2" (259 mm) |
| Height | 5.1" (129.5 mm) |
| Other features | |
| Mounting type | Desk |
| Product |
Kantek DS920 monitor mount / stand Des...
$51.05
|
Hot Product
Siig CE-MT0Q11-S1 monitor mount / stan...
$66.65
|
Bestseller
StarTech.com ARMWALLDS monitor mount /...
$52.04
|
StarTech.com 1MFSW-MONITOR-RISER monit...
$51.06
|
Popular
Fellowes Office Suites 28" Desk B...
$58.41
|
Fellowes 8031001 monitor mount / stand...
$75.39
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
DS920
|
CE-MT0Q11-S1
|
ARMWALLDS
|
1MFSW-MONITOR-RISER
|
8031101
|
8031001
|
| Manufacturer |
KANTEK
|
Siig
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
Fellowes
|
Fellowes
|
| Host interface |
Black
|
Black
|
Black
|
Silver
|
N/A
|
Black
|
| Mounting type |
Desk
|
Desk
|
Wall
|
Desk
|
Desk
|
Desk
|
| Number of displays supported |
2 to 3
|
2 to 3
|
1 to 2
|
1 to 2
|
1 to 2
|
1 to 2
|