In stock
$639.12
Overview
Fixed-focus digital PTZ, 1920 x 1080, H120°/V90°, 40 ч 35 ч 72 mm
| SKU | 9000-103 |
|---|---|
| EAN | 0706487029847 |
| Manufacturer | Jabra |
| Availability | Y |
| PDF URLs |
View PDF |
| Camera | |
|---|---|
| Horizontal field of view | 120° |
| PTZ control | No |
| Vertical field of view | 90° |
| Camera type | Single camera |
| Video | |
| Maximum video resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Picture-in-Picture | No |
| Design | |
| Product colour | Black |
| LED indicators | Power |
| Ports & interfaces | |
| USB Type-C connector | Yes |
| Technical details | |
| Warranty period | 3 year(s) |
| Audio | |
|---|---|
| Echo cancellation | No |
| Certificates | |
| Certified for Microsoft Teams | Yes |
| Packaging content | |
| Packaging content | Jabra Cam IQ Camera |
| Performance | |
| Certification | Microsoft Teams Rooms;Zoom Room |
| Auto framing | No |
| Weight & dimensions | |
| Width | 1.57" (40 mm) |
| Depth | 2.83" (72 mm) |
| Height | 1.38" (35 mm) |
| Weight | 4.23 oz (120 g) |
| Product |
Jabra Cam IQ Black 1920 x 1080 pixels
$639.12
|
Microsoft 2IN-00001 video conferencing...
$717.22
|
Owl Labs Whiteboard Owl
$563.49
|
BenQ DV01K 8.29 MP Gray 3840 x 2160 pi...
$707.24
|
Kandao Meeting Gray 1920 x 1080 pixels...
$543.27
|
|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
9000-103
|
2IN-00001
|
WBC100-1000
|
5A.F9V14.NE1
|
WL0308
|
| Manufacturer |
Jabra
|
Microsoft
|
Owl Labs
|
Benq
|
Kandao
|
| Product colour |
Black
|
Grey
|
White
|
Grey
|
Grey
|