In stock
$42.42
Overview
4 ports, USB A, 480Mbps
| SKU | GUB431 |
|---|---|
| EAN | 0881317504814 |
| Manufacturer | iogear |
| Availability | Y |
| Network | |
|---|---|
| Connectivity technology | Wired |
| Technical details | |
| Cables included | USB |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| LED indicators | Yes |
| Compatible operating systems | Windows XP / Vista (32-/64-bit) / 7 (32-/64-bit) Mac OS X v10.3.5 + |
| Ports & interfaces | |
| Cable length | 71.7" (1.82 m) |
| Power | |
|---|---|
| Power supply type | USB |
| Operational conditions | |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 80% |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 40 °C |
| Weight & dimensions | |
| Dimensions (WxDxH) | 4 x 1 x 3" (101.6 x 25.4 x 76.2 mm) |
| Weight | 3.2 oz (90.7 g) |
| Product |
iogear GUB431 printer switch Wired
$42.42
|
iogear GUB431CA1KIT printer switch Wired
$54.63
|
|---|---|---|
| SKU |
GUB431
|
GUB431CA1KIT
|
| Manufacturer |
iogear
|
iogear
|