In stock
$12.17
Overview
23 - 55", 30 kg
| SKU | 05416 |
|---|---|
| EAN | 0012405054168 |
| Manufacturer | Inland |
| Availability | Y |
| Mounting | |
|---|---|
| Mounting type | Wall |
| Minimum screen size compatibility | 23" |
| Panel mounting interface | 75 x 75,100 x 100,200 x 100,200 x 200 |
| Number of displays supported | 1 |
| Minimum VESA mount | 2.95 x 2.95" (75 x 75 mm) |
| Maximum VESA mount | 7.87 x 7.87" (200 x 200 mm) |
| Maximum screen size compatibility | 55" |
| Maximum weight capacity | 66.1 lbs (30 kg) |
| Ergonomics | |
| Tilt angle range | -12 - 3° |
| Swivel angle range | -90 - 90° |
| Technical details | |
| Number of displays supported | 1 |
| Product colour | Black |
| Mounting type | Wall |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Packaging data | |
| Package width | 10.6" (270 mm) |
| Package depth | 9.65" (245 mm) |
| Package height | 2.48" (63 mm) |
| Package weight | 4.85 lbs (2.2 kg) |
| Other features | |
| Mounting type | Wall |
| Product |
Inland 05416 TV mount 55" Black
$12.17
|
Tripp Lite DWF1327M TV mount/stand 27&...
$18.01
|
Inland 05329 TV mount 42" Black
$16.44
|
|---|---|---|---|
| SKU |
05416
|
DWF1327M
|
05329
|
| Manufacturer |
Inland
|
Tripp Lite
|
Inland
|
| Product colour |
Black
|
Black
|
Black
|
| Mounting type |
Wall
|
Wall
|
Wall
|