In stock
$16.44
Overview
23 - 42", 35 kg
| SKU | 05329 |
|---|---|
| EAN | 0012405053291 |
| Manufacturer | Inland |
| Availability | Y |
| Mounting | |
|---|---|
| Mounting type | Wall |
| Minimum screen size compatibility | 23" |
| Panel mounting interface | 200 x 200 mm |
| Number of displays supported | 1 |
| Minimum VESA mount | 2.95 x 2.95" (75 x 75 mm) |
| Maximum VESA mount | 7.87 x 7.87" (200 x 200 mm) |
| Maximum screen size compatibility | 42" |
| Maximum weight capacity | 77.2 lbs (35 kg) |
| Ergonomics | |
| Tilt angle range | -15 - 5° |
| Swivel angle range | -90 - 90° |
| Distance to the wall (min) | 1.77" (4.5 cm) |
| Distance to the wall (max) | 15.7" (40 cm) |
| Technical details | |
| Number of displays supported | 1 |
| Distance to the wall (min) | 1.77" (4.5 cm) |
| Distance to the wall (max) | 15.7" (40 cm) |
| Product colour | Black |
| Mounting type | Wall |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Housing material | Steel |
| Packaging data | |
| Package weight | 4.94 lbs (2.24 kg) |
| Other features | |
| Mounting type | Wall |
| Product |
Inland 05329 TV mount 42" Black
$16.44
|
Recommended
Peerless SF630P TV mount/stand 29"...
$22.29
|
Popular
Tripp Lite DWT1327S TV mount/stand 27&...
$22.66
|
Bestseller
Tripp Lite DWF1327M TV mount/stand 27&...
$18.01
|
Hot Product
Manhattan 461405 TV mount/stand 42&quo...
$23.95
|
New
Monoprice 15724 TV mount Black, Transp...
$20.84
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
05329
|
SF630P
|
DWT1327S
|
DWF1327M
|
461405
|
15724
|
| Manufacturer |
Inland
|
Peerless
|
Tripp Lite
|
Tripp Lite
|
Manhattan
|
Monoprice
|
| Product colour |
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
N/A
|
| Mounting type |
Wall
|
Wall
|
Wall
|
Wall
|
Wall
|
Desk
|