In stock
$234.50
Overview
2.3 - 7 kg, Height Adjustment Up to 305 mm, Black with Black Trim, Clamp
| SKU | M21TBB |
|---|---|
| EAN | 0810008205594 |
| Manufacturer | Humanscale |
| Availability | Y |
| Mounting | |
|---|---|
| Number of displays supported | 1 |
| Mounting type | Desk |
| Minimum VESA mount | 3.94 x 3.94" (100 x 100 mm) |
| Maximum VESA mount | 3.94 x 3.94" (100 x 100 mm) |
| Mounting | Clamp |
| Maximum weight capacity | 15.4 lbs (7 kg) |
| Ergonomics | |
| Cable management | Yes |
| Height adjustment | Yes |
| Height adjustment range | 0 - 12" (0 - 305 mm) |
| Tilt adjustment | Yes |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
|---|---|
| Mounting type | Desk |
| Product colour | Black |
| Cable management | Yes |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Other features | |
| Mounting type | Desk |
| Mounting | Clamp |
| Product |
Humanscale M2.1 monitor mount / stand...
$234.50
|
Popular
StarTech.com ARMDUAL monitor mount / s...
$235.87
|
Hot Product
StarTech.com ARMSLIMDUO monitor mount...
$261.52
|
Bestseller
StarTech.com ARMQUAD monitor mount / s...
$294.18
|
StarTech.com ARMTRIO monitor mount / s...
$250.14
|
StarTech.com ARMBARQUAD monitor mount...
$295.32
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
M21TBB
|
ARMDUAL
|
ARMSLIMDUO
|
ARMQUAD
|
ARMTRIO
|
ARMBARQUAD
|
| Manufacturer |
Humanscale
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
| Host interface |
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
| Mounting type |
Desk
|
Desk
|
Desk
|
Desk
|
Desk
|
Desk
|
| Number of displays supported |
1 to 2
|
2 to 3
|
2
|
N/A
|
3 to 4
|
4 to 5
|