In stock
$22.09
Overview
ProShot 130x SD Cards 2GB
| SKU | PE201265 |
|---|---|
| EAN | 0652977201272 |
| Manufacturer | Edge |
| Availability | Y |
| Memory | |
|---|---|
| Capacity | 2 GB |
| Read speed | 19.5 MB/s |
| Write speed | 15 MB/s |
| Flash card type | SD |
| Design | |
| Product colour | Black |
| Features | |
| Product colour | Black |
| Technical details | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Plug and Play | Yes |
| Capacity | 2 GB |
| Power | |
| Input voltage | 2 - 3.6 V |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | -25 - 85 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 8 - 95% |
| Operating shock | 2000 G |
| Vibration resistance | 15 G |
| Other features | |
| Plug and Play | Yes |
| Product |
Edge ProShot 130x SD Cards 2GB
$22.09
|
Bestseller
SanDisk 16GB SDHC Class 4
$28.54
|
Hot Product
Kingston Technology Canvas Go! Plus 64...
$24.36
|
Popular
Edge ProShot 16 GB SD Class 10
$26.82
|
Edge Premium 0.128 GB CompactFlash
$23.49
|
Recommended
Edge PE189419 memory card 0.512 GB SD
$20.94
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
PE201265
|
SDSDB-016G-A46
|
SDG4/64GB
|
PE225773
|
PE179465
|
PE189419
|
| Manufacturer |
Edge
|
Sandisk
|
Kingston Technology
|
Edge
|
Edge
|
Edge
|
| Form factor |
N/A
|
Class 4
|
Class 10
|
Class 10
|
N
|
N
|
| Display diagonal |
SD
|
SDHC
|
SDXC
|
SD
|
CompactFlash
|
SD
|
| Capacity |
2GB to 4GB
|
16GB to 24GB
|
64GB to 128GB
|
16GB to 24GB
|
N/A
|
N/A
|