In stock
$1,040.62
Overview
8x 5-15R, 0U, 1.44kW, 120V, 12A, 3m
| SKU | EMA111-10 |
|---|---|
| EAN | 0743172079169 |
| Manufacturer | Eaton |
| Availability | Y |
| Features | |
|---|---|
| Certification | UL |
| AC outlets quantity | 8 AC outlet(s) |
| Cable length | 118.1" (3 m) |
| Type | Power bar |
| Rack capacity | 0U |
| Maximum current | 12 A |
| Product colour | Black, Yellow |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 60 °C |
| Housing material | Aluminum |
| Power | |
| AC outlets quantity | 8 AC outlet(s) |
| Maximum current | 12 A |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Power source | AC |
| Input voltage | 100 - 127 V |
| Weight & dimensions | |
| Width | 35.5" (902 mm) |
| Height | 2.05" (52 mm) |
| Depth | 2.56" (65 mm) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Type | Power bar |
| Rack capacity | 0U |
| Maximum current | 12 A |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 60 °C |
| Colour | |
| Product colour | Black, Yellow |
| Product |
Hot Product
Eaton EMA111-10 rack accessory Power bar
$1,040.62
|
APC AR8136WHT200 rack accessory Blank...
$953.04
|
Popular
Vertiv VRA3003 rack accessory Adjustab...
$925.34
|
Bestseller
Vertiv VRA2001 rack accessory Blank pa...
$1,557.74
|
New
Vertiv VRA2007 rack accessory Fan tray
$1,242.22
|
Vertiv VRA2008 rack accessory Fan panel
$1,279.87
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
EMA111-10
|
AR8136WHT200
|
VRA3003
|
VRA2001
|
VRA2007
|
VRA2008
|
| Manufacturer |
Eaton
|
APC
|
Vertiv
|
Vertiv
|
Vertiv
|
Vertiv
|
| Type |
Power bar
|
Blank panel
|
Adjustable shelf
|
Blank panel
|
Fan tray
|
Fan panel
|