The store will not work correctly when cookies are disabled.
Cisco PWR-IE50W-AC= network switch component Power supply
Overview
Expansion power module for IE-3000-4TC & IE-3000-8TC, 0.65kg
More Information
| SKU |
PWR-IE50W-AC= |
| EAN |
0882658539732 |
| Manufacturer |
Cisco |
| Availability |
Y |
Expansion Power Module for Cisco IE-3000-4TC, IE-3000-8TC, IE-3000-4TC-E and IE-3000-8TC-E switches.
| Features |
|---|
| Product type | Power supply |
| Mean time between failures (MTBF) | 1662359 h |
| Compatibility | Cisco IE-3000-4TC, IE-3000-8TC, IE-3000-4TC-E & IE-3000-8TC-E |
| Product colour | Gray |
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |
| Colour |
|---|
| Product colour | Gray |
| Technical details |
|---|
| Mean time between failures (MTBF) | 1662359 h |
| Height | 5.79" (147 mm) |
| Compatibility | Cisco IE-3000-4TC, IE-3000-8TC, IE-3000-4TC-E & IE-3000-8TC-E |
| Power |
|---|
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Total power | 50 W |
| Maximum current | 1.25 A |
| Performance |
|---|
| Compatibility | Cisco IE-3000-4TC, IE-3000-8TC, IE-3000-4TC-E & IE-3000-8TC-E |
| Weight & dimensions |
|---|
| Weight | 22.9 oz (650 g) |
| Height | 5.79" (147 mm) |
| Width | 2.01" (51 mm) |
| Depth | 4.41" (112 mm) |
| Logistics data |
|---|
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |
We found other products you might like!
You may also be interested in
Search engine powered by ElasticSuite