In stock
$192.61
Overview
1GB SD Card module for Cisco IE 2000 switch series
| SKU | SD-IE-1GB= |
|---|---|
| EAN | 0882658516061 |
| Manufacturer | Cisco |
| Availability | Y |
| Memory | |
|---|---|
| Capacity | 1 GB |
| Flash card type | SD |
| Performance | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Features | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Technical details | |
| Plug and Play | Yes |
| Capacity | 1 GB |
| Compatible products | Cisco IE 2000 |
| Harmonized System (HS) code | 85235190 |
| Software | |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Power | |
|---|---|
| Input voltage | 2.7 - 3.6 V |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 0.0705 oz (2 g) |
| Width | 1.26" (32 mm) |
| Depth | 0.945" (24 mm) |
| Height | 0.0827" (2.1 mm) |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85235190 |
| Other features | |
| Plug and Play | Yes |
| Compatible products | Cisco IE 2000 |
| Product |
Hot Product
Cisco 1GB SD
$192.61
|
Recommended
OWC 240GB Atlas Pro CF Exp A
$204.24
|
Popular
Transcend TRANSCEND 16GB CF CARD (133X)
$105.76
|
SanDisk 32GB Extreme Pro CF 160MB/s Co...
$112.60
|
Bestseller
SanDisk WD Purple SC QD101 1 TB MicroS...
$262.14
|
New
OWC Atlas Ultra 128 GB SDXC UHS-II
$139.60
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
SD-IE-1GB=
|
OWCCFXA4P00240
|
TS16GCF133
|
SDCFXPS-032G-A46
|
WDD100T1P0C-85AEL0
|
OWCSDV90U0128
|
| Manufacturer |
Cisco
|
OWC
|
Transcend
|
Sandisk
|
Sandisk
|
OWC
|
| Form factor |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Class 10
|
N/A
|
| Display diagonal |
SD
|
CFexpress Type A
|
CompactFlash
|
CompactFlash
|
MicroSDXC
|
SDXC
|
| Capacity |
1GB to 2GB
|
128GB to 256GB
|
16GB to 24GB
|
32GB to 48GB
|
256GB and more
|
128GB to 256GB
|