In stock
$435.83
Overview
Heavy Duty Custom Ceiling Projector Mount, white
| Performance | |
|---|---|
| Cable management | Yes |
| Mounting type | Ceiling |
| Maximum weight capacity | 250 lbs (113.4 kg) |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package weight | 44.1 lbs (20 kg) |
| Width | 17" (432 mm) |
| Height | 3.82" (97 mm) |
| Depth | 9.25" (235 mm) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 83024190 |
| Product |
Hot Product
Chief VCMUW project mount Ceiling White
$435.83
|
Bestseller
Chief VCMU project mount Ceiling Black
$435.83
|
Recommended
Chief VCTUB project mount Ceiling Black
$544.47
|
New
Chief VCTUW project mount Ceiling White
$544.47
|
Popular
Chief SYSAUW project mount Ceiling White
$405.69
|
Chief KITES006 project mount Ceiling B...
$369.26
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
VCMUW
|
VCMU
|
VCTUB
|
VCTUW
|
SYSAUW
|
KITES006
|
| Manufacturer |
Chief
|
Chief
|
Chief
|
Chief
|
Chief
|
Chief
|
| Mounting type |
ceiling
|
ceiling
|
ceiling
|
ceiling
|
ceiling
|
ceiling
|