In stock
$178.98
Overview
RSAUW, up to 11.3kg, White
| Performance | |
|---|---|
| Tilt angle range | 0 - 20° |
| Swivel angle range | 0 - 360° |
| Mounting type | Ceiling |
| Maximum weight capacity | 24.9 lbs (11.3 kg) |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 4.37" (111.1 mm) |
| Height | 3.01" (76.5 mm) |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 83024190 |
| Product |
Chief RSAUW project mount Ceiling White
$178.98
|
Popular
Chief RPMAU project mount Ceiling Black
$238.01
|
Chief RPAUW project mount Ceiling White
$197.82
|
Recommended
Chief Elite Universal Projector Mount...
$238.01
|
Bestseller
Chief RPAU project mount Ceiling Black
$197.82
|
Hot Product
Viewsonic PJ-WMK-305 project mount Wal...
$217.80
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
RSAUW
|
RPMAU
|
RPAUW
|
RPMAUW
|
RPAU
|
PJ-WMK-305
|
| Manufacturer |
Chief
|
Chief
|
Chief
|
Chief
|
Chief
|
Viewsonic
|
| Mounting type |
ceiling
|
ceiling
|
ceiling
|
N/A
|
ceiling
|
wall
|