In stock
$270.72
Overview
2.5", SATA III Memory Powerб 2T
| SKU | S1-S3A-2T |
|---|---|
| EAN | 0731969867549 |
| Manufacturer | Centon |
| Availability | Y |
| Hard drive | |
|---|---|
| SSD capacity | 2 TB |
| Data transmission | |
| Read speed | 550 MB/s |
| Write speed | 510 MB/s |
| Features | |
| Interface | Serial ATA III |
| Component for | PC/Laptop |
| SSD capacity | 2 TB |
| Read speed | 550 MB/s |
| Write speed | 510 MB/s |
| SSD form factor | 2.5" |
| Power | |
|---|---|
| Operating voltage | 5 V |
| Performance | |
| Interface | Serial ATA III |
| Component for | PC/Laptop |
| SSD capacity | 2 TB |
| Read speed | 550 MB/s |
| Write speed | 510 MB/s |
| Design | |
| Component for | PC/Laptop |
| SSD form factor | 2.5" |
| Technical details | |
| Interface | Serial ATA III |
| SSD form factor | 2.5" |
| Product |
Hot Product
Centon Memory Power 2 TB 2.5" Ser...
$270.72
|
Axiom C565n 480 GB M.2
$227.08
|
Axiom AXG97592 internal solid state dr...
$239.10
|
Bestseller
Axiom 500GB C550N SERIES DT SSD 6GB/S...
$234.28
|
Popular
Axiom 500GB C550N SER MOB SSD 6GB/S SA...
$227.08
|
Axiom C550n 500 GB 2.5" Serial AT...
$246.30
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
S1-S3A-2T
|
SSDM288XT480-AX
|
AXG97592
|
SSD3558X500-AX
|
SSD2558X500-AX
|
AXG99250
|
| Manufacturer |
Centon
|
Axiom
|
Axiom
|
Axiom
|
Axiom
|
Axiom
|
| Interface |
Serial ATA III
|
N/A
|
N/A
|
Serial ATA III
|
Serial ATA III
|
Serial ATA III
|
| Memory type |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
3D TLC NAND
|
| SSD capacity |
1200GB to 2000GB
|
400GB to 500GB
|
400GB to 500GB
|
400GB to 500GB
|
400GB to 500GB
|
400GB to 500GB
|
| Component for |
PC/notebook
|
PC/notebook
|
PC/notebook
|
N/A
|
Notebook
|
PC/notebook
|
| SSD form factor |
2.5"
|
M.2
|
M.2
|
N/A
|
2.5"
|
2.5"
|