In stock
$28.26
Overview
Reflect MacBook Air Sleeve 13", Black
| SKU | 3205435 |
|---|---|
| EAN | 0085854259798 |
| Manufacturer | Case Logic |
| Availability | Y |
| Product Family | Reflect |
| Colour | |
|---|---|
| Surface coloration | Monochromatic |
| Weight & dimensions | |
| Maximum screen size | 13" |
| Features | |
| Product main colour | Black |
| Case type | Sleeve case |
| Quantity | 1 |
| Protection features | Scratch resistant |
| Material | Polyester |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | MacBook Air |
| Maximum screen size | 13" |
| Brand compatibility | Apple |
| Gender | Unisex |
| Consumer life stage | Adult |
| Closure type | Zipper |
| Design | |
|---|---|
| Case type | Sleeve case |
| Quantity | 1 |
| Protection features | Scratch resistant |
| Material | Polyester |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Compatibility | MacBook Air |
| Maximum screen size | 13" |
| Brand compatibility | Apple |
| Technical details | |
| Quantity | 1 |
| Protection features | Scratch resistant |
| Material | Polyester |
| Compatibility | MacBook Air |
| Case type | Sleeve case |
| Gender | Unisex |
| Consumer life stage | Adult |
| Packaging content | |
| Quantity | 1 |
| Packaging data | |
| Quantity | 1 |
| Product |
Case Logic Reflect REFMB113A Black 13&...
$28.26
|
Bestseller
Targus Groove Notebook Backpack CVR600...
$37.90
|
Hot Product
Targus Messenger Notebook Case 15.4&qu...
$30.81
|
Popular
Targus 17” Laptop Slip Case 17" B...
$41.57
|
Recommended
Case Logic QNS-311 notebook case 11.6&...
$25.26
|
New
Case Logic Reflect REFPC-116 Dark Blue...
$30.80
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
3205435
|
CVR600
|
TCM004US
|
CVR217
|
3203771
|
3203948
|
| Manufacturer |
Case Logic
|
Targus
|
Targus
|
Targus
|
Case Logic
|
Case Logic
|
| Material |
Polyester
|
Nylon
|
Polyester
|
Neoprene
|
N/A
|
Polyester
|
| Maximum screen size |
12" to 13"
|
15" to 16"
|
15" to 16"
|
16" to 17"
|
11" to 12"
|
15" to 16"
|
| Brand compatibility |
Apple (brand)
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
Any brand
|
N/A
|
| Case type |
Sleeve case
|
Backpack
|
Messenger case
|
Briefcase
|
Briefcase
|
Sleeve case
|
| Product main colour |
Black
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|
N/A
|