In stock
$19.72
Overview
Wall Plate Volume Control, 88.9 g, 14-28 AWG, white
| SKU | 40884 |
|---|---|
| EAN | 0757120408840 |
| Manufacturer | C2G |
| Availability | Y |
| Features | |
|---|---|
| Mounting type | Wall-mounted |
| Housing material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
| Certification | RoHS |
| Mute button | Yes |
| Easy to install | Yes |
| Type | Rotary volume control |
| Product colour | White |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 2.74" (69.5 mm) |
| Depth | 2.2" (55.8 mm) |
| Height | 4.49" (114 mm) |
| Weight | 3.14 oz (88.9 g) |
| Product |
New
C2G 40884 volume control Rotary volume...
$19.72
|
Bestseller
Monoprice 8246 volume control 100 W Sl...
$21.54
|
Monoprice 8240 volume control 100 W Ro...
$17.29
|
Popular
Monoprice 8241 volume control 50 W Rot...
$18.67
|
Hot Product
Monoprice 8242 volume control 75 W Rot...
$19.29
|
Monoprice 38172 volume control 100 W R...
$15.79
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
40884
|
8246
|
8240
|
8241
|
8242
|
38172
|
| Manufacturer |
C2G
|
Monoprice
|
Monoprice
|
Monoprice
|
Monoprice
|
Monoprice
|
| Type |
Rotary volume control
|
Slide volume control
|
Rotary volume control
|
Rotary volume control
|
Rotary volume control
|
Rotary volume control
|
| Mounting type |
Wall-mounted
|
Wall-mounted
|
Wall-mounted
|
Wall-mounted
|
Wall-mounted
|
Wall-mounted
|