In stock
$106.81
Overview
Singlepack Matte Black T612800 220 ml
| SKU | T612800 |
|---|---|
| EAN | 0010343865884 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | Y |
Compatible Printers: Epson Stylus Pro 9800 Xrite Eye One, Epson Stylus Pro 9880, Epson Stylus Pro 9450, Epson Stylus Pro 9800, Epson Stylus Pro 9400, Epson Stylus Pro 7400, Epson Stylus Pro 7800, Epson Stylus Pro 7800 Xrite Eye One, Epson Stylus Pro 7880, Epson Stylus Pro 7450
| Features | |
|---|---|
| Colour ink type | Pigment-based ink |
| Type | Original |
| Ink type | Pigment-based ink |
| Black ink cartridges quantity | 1 |
| OEM code | C13T612800 |
| Black ink volume | 220 ml |
| Brand compatibility | Epson |
| Printing colours | Matte black |
| Country of origin | China |
| Print technology | Inkjet printing |
| Compatibility | Stylus Pro 7400/7450/7800/7880/9400/9450/9800/9880 |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Technical details | |
| Printing colours | Matte black |
| Country of origin | China |
| Print technology | Inkjet printing |
| Products per pallet layer (UK) | 180 pc(s) |
| Products per pallet layer | 120 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 840 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 39.4" (100 cm) |
| Pallet length (UK) | 47.2" (120 cm) |
| Pallet height (UK) | 35.8" (91 cm) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Packaging data | |
| Package depth | 7.48" (190 mm) |
| Package weight | 0.0142 oz (0.403 g) |
| Package width | 1.18" (30 mm) |
| Package height | 4.33" (110 mm) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Products per pallet | 420 pc(s) |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Package depth | 7.48" (190 mm) |
| Package weight | 0.0142 oz (0.403 g) |
| Package width | 1.18" (30 mm) |
| Package height | 4.33" (110 mm) |
| Logistics data | |
| Country of origin | China |
| Pallet gross width | 31.5" (80 cm) |
| Pallet gross length | 47.2" (120 cm) |
| Pallet gross height | 35.8" (91 cm) |
| Master (outer) case width | 15.4" (390 mm) |
| Master (outer) case length | 18.5" (470 mm) |
| Master (outer) case height | 5.12" (130 mm) |
| Products per master (outer) case | 30 pc(s) |
| Products per pallet | 420 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 180 pc(s) |
| Products per pallet layer | 120 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 840 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 39.4" (100 cm) |
| Pallet length (UK) | 47.2" (120 cm) |
| Pallet height (UK) | 35.8" (91 cm) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Other features | |
| Country of origin | China |
| Product |
Popular
C13T612800 (T6128) Ink cartridge black...
$106.81
|
Bestseller
Epson T58080N ink cartridge 1 pc(s) Or...
$91.07
|
Brother Twin Pack Super High Yield Bla...
$141.81
|
Hot Product
Epson T54X800 ink cartridge 1 pc(s) Or...
$149.79
|
C13T653900 (T6539) Ink cartridge brigh...
$145.43
|
New
Premium Compatibles F6T80AN-PCI ink ca...
$94.10
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
T612800
|
T58080N
|
LC506XXL2PKS
|
T54X800
|
T653900
|
F6T80AN-PCI
|
| Manufacturer |
Epson
|
Epson
|
Brother
|
Epson
|
Epson
|
Premium Compatibles
|
| Type |
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Original
|
Compatible
|
| Printing colours |
Matte black
|
Matte black
|
Black
|
Matte black
|
Light Light Black
|
Black
|
| Brand compatibility |
Epson
|
Epson
|
Brother
|
Epson
|
Epson
|
HP
|
| Supply type |
N/A
|
Single pack
|
Twin pack
|
Single pack
|
N/A
|
N/A
|