In stock
$48.58
Overview
Maintenance Tank SP7700/9700
| SKU | C12C890501 |
|---|---|
| EAN | 0010343874312 |
| Manufacturer | Epson |
| Availability | Y |
Compatible Printers: Epson Stylus Pro 9700, Epson Stylus Pro 7700
| Features | |
|---|---|
| Brand compatibility | Epson |
| Device compatibility | Inkjet printer |
| Compatibility | SP7700/9700 |
| Country of origin | China |
| Packaging data | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 3.54" (90 mm) |
| Package depth | 11.2" (285 mm) |
| Package height | 4.72" (120 mm) |
| Package weight | 0.0171 oz (0.486 g) |
| Technical details | |
|---|---|
| Brand compatibility | Epson |
| Device compatibility | Inkjet printer |
| Compatibility | SP7700/9700 |
| Products per pallet | 480 pc(s) |
| Pallet gross width | 31.5" (80 cm) |
| Pallet gross length | 47.2" (120 cm) |
| Pallet gross height | 72.4" (184 cm) |
| Master (outer) case width | 151.6" (3850 mm) |
| Master (outer) case length | 22.8" (580 mm) |
| Master (outer) case height | 18.1" (460 mm) |
| Products per pallet layer (UK) | 150 pc(s) |
| Products per pallet layer | 120 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 600 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 30 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 39.4" (100 cm) |
| Pallet length (UK) | 47.2" (120 cm) |
| Pallet height (UK) | 72.4" (184 cm) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 480 pc(s) |
| Pallet gross width | 31.5" (80 cm) |
| Pallet gross length | 47.2" (120 cm) |
| Pallet gross height | 72.4" (184 cm) |
| Master (outer) case width | 151.6" (3850 mm) |
| Master (outer) case length | 22.8" (580 mm) |
| Master (outer) case height | 18.1" (460 mm) |
| Products per pallet layer (UK) | 150 pc(s) |
| Products per pallet layer | 120 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 600 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 30 pc(s) |
| Pallet width (UK) | 39.4" (100 cm) |
| Pallet length (UK) | 47.2" (120 cm) |
| Pallet height (UK) | 72.4" (184 cm) |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Product |
New
C12C890501 Ink waste box
$48.58
|
Bestseller
Canon Exchange Roller Kit
$50.64
|
Popular
Xerox 001R00613 printer/scanner spare...
$58.46
|
Canon 4593B005 printer/scanner spare p...
$50.64
|
Ambir Technology SA900-MK printer/scan...
$57.26
|
Hot Product
Lexmark 27X6410 printer/scanner spare...
$57.67
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
C12C890501
|
5484B001
|
001R00613
|
4593B005
|
SA900-MK
|
27X6410
|
| Manufacturer |
Epson
|
Canon
|
Xerox
|
Canon
|
Ambir Technology
|
Lexmark
|
| Type |
N/A
|
N/A
|
Transfer belt
|
Roller
|
N/A
|
WLAN interface
|
| Device compatibility |
Inkjet printer
|
N/A
|
Multifunctional
|
Scanner
|
Scanner
|
Laser/LED printer
|