In stock
$104.35
Overview
Wall Mount 1.5” NPS
- Ease of installation; Indoor and outdoor; Robust and safe installation; Vandal resistance with IK10
| SKU | 5504-821 |
|---|---|
| EAN | 7331021040564 |
| Manufacturer | Axis |
| Availability | Y |
| Features | |
|---|---|
| Type | Mount |
| Placement supported | Universal |
| Product colour | White |
| Maximum weight capacity | 33.1 lbs (15 kg) |
| Ergonomics | |
| Maximum weight capacity | 33.1 lbs (15 kg) |
| Ports & interfaces | |
| Connectivity technology | Wired |
| Technical details | |
|---|---|
| Type | Mount |
| Placement supported | Universal |
| Maximum weight capacity | 33.1 lbs (15 kg) |
| Harmonized System (HS) code | 85299020 |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 3.09 lbs (1.4 kg) |
| Colour | |
| Product colour | White |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 85299020 |
| Product |
Bestseller
Axis 5504-821 security camera accessor...
$104.35
|
New
Axis 02383-001 security camera accesso...
$144.04
|
Recommended
Axis 5017-641 security camera accessory
$93.92
|
Popular
Axis 01470-001 security camera accesso...
$146.05
|
Hanwha SBP-156WMW security camera acce...
$108.67
|
Hot Product
Axis 01172-001 security camera accesso...
$124.33
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
5504-821
|
02383-001
|
5017-641
|
01470-001
|
SBP-156WMW
|
01172-001
|
| Manufacturer |
Axis
|
Axis
|
Axis
|
Axis
|
HANWHA
|
Axis
|
| Type |
Mount
|
Mount
|
N/A
|
Mount
|
Mount
|
Mount
|
| Placement supported |
Universal
|
Indoor
|
N/A
|
Universal
|
N/A
|
N/A
|
| Brand compatibility |
N/A
|
Axis
|
N/A
|
N/A
|
Hanwha
|
N/A
|