In stock
$90.01
Overview
Visidec VFS-DH, Monitor Stands
| SKU | VFS-DH |
|---|---|
| EAN | 0881493005174 |
| Manufacturer | Atdec |
| Availability | Y |
| Mounting | |
|---|---|
| Maximum weight capacity | 26.5 lbs (12 kg) |
| Mounting type | Floor |
| Minimum VESA mount | 2.95 x 2.95" (75 x 75 mm) |
| Maximum VESA mount | 3.94 x 3.94" (100 x 100 mm) |
| Technical details | |
|---|---|
| Mounting type | Floor |
| Other features | |
| Height (imperial) | 18.7" |
| Product |
Atdec Visidec
$90.01
|
Bestseller
Viewsonic WMK-050 signage display moun...
$102.45
|
Monoprice 21876 signage display mount...
$113.94
|
New
Monoprice 38291 signage display mount...
$66.27
|
Hot Product
Samsung WMN-WM65R signage display moun...
$97.52
|
Popular
Planar Systems FWM-MXL 65" Black
$108.86
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
VFS-DH
|
WMK-050
|
21876
|
38291
|
WMN-WM65R
|
997-4389-01
|
| Manufacturer |
Atdec
|
Viewsonic
|
Monoprice
|
Monoprice
|
Samsung
|
Planar Systems
|
| Mounting type |
Floor
|
Wall
|
Wall
|
Wall
|
Wall
|
Wall
|