In stock
$86.16
Overview
TH-3070-UT - 32-inch - 65-inch, VESA 100mm x 200mm / 200mm x 200mm, nonVESA 180mm x 800mm / 100mm x 500mm, black
| SKU | TH-3070-UT |
|---|---|
| EAN | 0881493004788 |
| Manufacturer | Atdec |
| Availability | Y |
| Mounting | |
|---|---|
| Mounting type | Wall |
| Ergonomics | |
| Tilt angle range | -5 - 15° |
| Technical details | |
| Product colour | Black |
| Weight (max) | 200.6 lbs (91 kg) |
| Weight (imperial) | 200 lbs |
| Mounting interface | VESA 100mm x 200mm / 200mm x 200mm, nonVESA 180mm x 800mm / 100mm x 500mm |
| Mounting type | Wall |
| Design | |
|---|---|
| Product colour | Black |
| Weight & dimensions | |
| Width | 33.3" (845 mm) |
| Depth | 2.85" (72.5 mm) |
| Height | 21.1" (535 mm) |
| Other features | |
| Mounting type | Wall |
| Screen size compatibility | 32 - 65" |
| Weight (max) | 200.6 lbs (91 kg) |
| Weight (imperial) | 200 lbs |
| Mounting interface | VESA 100mm x 200mm / 200mm x 200mm, nonVESA 180mm x 800mm / 100mm x 500mm |
| Product |
Hot Product
Atdec TH-3070-UT TV mount/stand Black
$86.16
|
Popular
Chief Flat Panel Single Ceiling Mount...
$108.64
|
Premier Mounts P4263FP 63" Black
$119.41
|
Peerless SF670 TV mount/stand Black
$116.68
|
Bestseller
Tripp Lite DWT2655XP TV mount/stand 55...
$69.32
|
Chief MTA1U TV mount/stand 46" Bl...
$126.23
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
TH-3070-UT
|
FHS110B
|
P4263FP
|
SF670
|
DWT2655XP
|
MTA1U
|
| Manufacturer |
Atdec
|
Chief
|
Premier Mounts
|
Peerless
|
Tripp Lite
|
Chief
|
| Product colour |
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
Black
|
| Mounting type |
Wall
|
Ceiling
|
Wall
|
Wall
|
Wall
|
Wall
|