The store will not work correctly when cookies are disabled.
Overview
APC Smart-UPS SRT 19 inch Rail Kit for Smart-UPS SRT 5/6/8/10kVA
- Compatible with Smart-UPS SRT 5kVA, 6kVA, 8kVA, and 10kVA systems
- Includes installation guide and mounting hardware
- Gray rails with dimensions of 4.4 cm height, 52.7 cm width, and 8.9 cm depth
- Ensures secure and stable mounting of Smart-UPS systems
More Information
| SKU |
SRTRK2 |
| EAN |
0731304313113 |
| Manufacturer |
APC |
| Availability |
Y |
This accessory solution SRTRK2 to tailor the Smart-UPS to meet your specific needs.
| Features |
|---|
| Product colour | Gray |
| Weight & dimensions |
|---|
| Width | 20.7" (527 mm) |
| Depth | 3.5" (89 mm) |
| Height | 1.73" (44 mm) |
| Weight | 6.02 lbs (2.73 kg) |
| Package width | 27.4" (696 mm) |
| Package depth | 5.59" (142 mm) |
| Package height | 2.8" (71 mm) |
| Package weight | 8.02 lbs (3.64 kg) |
| Packaging data |
|---|
| Package width | 27.4" (696 mm) |
| Package depth | 5.59" (142 mm) |
| Package height | 2.8" (71 mm) |
| Package weight | 8.02 lbs (3.64 kg) |
| Technical details |
|---|
| Harmonized System (HS) code | 85079080 |
| Logistics data |
|---|
| Harmonized System (HS) code | 85079080 |
We found other products you might like!
You may also be interested in
Search engine powered by ElasticSuite