In stock
$157.28
Overview
Smart-UPS X Battery Pack Extension Cable 120V
| SKU | SMX040 |
|---|---|
| EAN | 0731304268604 |
| Manufacturer | APC |
| Availability | Y |
| Features | |
|---|---|
| Connector 2 gender | Male |
| Connector 1 gender | Male |
| Product colour | Black |
| Colour | |
| Product colour | Black |
| Certificates | |
| Compliance certificates | RoHS |
| Weight & dimensions | |
| Width | 0.984" (25 mm) |
| Depth | 48" (1219 mm) |
| Height | 0.512" (13 mm) |
| Weight | 28.2 oz (800 g) |
| Package weight | 32.1 oz (910 g) |
| Packaging data | |
|---|---|
| Package weight | 32.1 oz (910 g) |
| Technical details | |
| Compatible products | SMX120RMBP2U |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 4.17 |
| Compliance certificates | RoHS |
| Logistics data | |
| Harmonized System (HS) code | 84733080 |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 4.17 |
| Other features | |
| Compatible products | SMX120RMBP2U |
| Product |
Popular
APC SMX040 power cable Black
$157.28
|
APC AP8712S power cable Black 23.6&quo...
$179.19
|
Bestseller
Vertiv FSC1N001 power cable Black 118....
$211.49
|
New
Vertiv 4114281 power cable Black 70.9&...
$146.45
|
Recommended
Vertiv 25060593 power cable Black 11.8...
$146.45
|
Hot Product
Vertiv 4114280 power cable Black 70.9&...
$146.45
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
SMX040
|
AP8712S
|
FSC1N001
|
4114281
|
25060593
|
4114280
|
| Manufacturer |
APC
|
APC
|
Vertiv
|
Vertiv
|
Vertiv
|
Vertiv
|