In stock
$1,734.02
Overview
APC 19" Rack LCD Console
| SKU | AP5719 |
|---|---|
| EAN | 0731304283294 |
| Manufacturer | APC |
| Availability | Y |
| Display | |
|---|---|
| Display | LCD |
| Display diagonal | 19" |
| Technical details | |
| Form factor | 1U |
| Power requirements | 100 - 240 V, 50/60 Hz |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 63.69 |
| Ports & interfaces | |
| Interface | USB |
| Weight & dimensions | |
| Dimensions (WxDxH) | 19 x 26.2 x 1.73" (482 x 665 x 44 mm) |
| Weight | 38.4 lbs (17.4 kg) |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Certificates | |
| Certification | C-tick, CCC, CE, EN 55022 A, EN 55024, EN 60950, FCC 15 A, GOST, IEC 60950, Industry Canada, KCC, NOM, UL, VCCI A, VDE |
| Other features | |
| Dimensions (WxDxH) | 19 x 26.2 x 1.73" (482 x 665 x 44 mm) |
| Packaging data | |
| Package weight | 46.3 lbs (21 kg) |
| Package dimensions (WxDxH) | 26.5 x 32.5 x 5.98" (673 x 826 x 152 mm) |
| Product |
Popular
APC AP5719 rack console 19"
$1,734.02
|
Hot Product
Tripp Lite B040-008-19 rack console 19...
$1,573.12
|
ATEN CL5716IN-ATA-XG rack console 19&q...
$1,519.68
|
Bestseller
StarTech.com RKCONS1908K rack console...
$1,730.65
|
Recommended
StarTech.com RKCONS1916K rack console...
$2,001.88
|
ATEN CL3800NW rack console 18.5"...
$1,801.11
|
|---|---|---|---|---|---|---|
| SKU |
AP5719
|
B040-008-19
|
CL5716IN
|
RKCONS1908K
|
RKCONS1916K
|
CL3800NW
|
| Manufacturer |
APC
|
Tripp Lite
|
Aten
|
StarTech.com
|
StarTech.com
|
Aten
|
| Rack capacity |
N/A
|
N/A
|
N/A
|
1U
|
1U
|
1U
|
| Display resolution |
N/A
|
1366 x 768 pixels
|
N/A
|
1280 x 1024 pixels
|
1280 x 1024 pixels
|
1920 x 1080 pixels
|